пятница, 4 июня 2021 г.

Телевізійні "зізнання" є ще одним прикладом широко розповсюджених порушень прав у Білорусі, говорить глава прав людини ОБСЄ

 https://www.osce.org/odihr/488725

Телепризнання незалежних журналістів Рамана Пратасевича та Софії Сапеги, його партнера, викликають подальше занепокоєння з приводу невиконання владою Білорусі зобов’язань щодо дотримання права на справедливий суд та абсолютної заборони катувань у хвиля арештів після президентських виборів у серпні минулого року, заявляє Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ).

«Нещодавно передані кадри з Раманом Пратасевичем та Софією Сапегою викликають глибоке занепокоєння, порушують їх право на справедливий суд і можуть бути ознакою примусу чи катувань, що заборонено міжнародним правом. Оскільки на сьогоднішні дії унеможливлюють справедливий судовий розгляд Пратасевича та Сапеги, я закликаю їх звільнити як негайний засіб захисту », - сказав Маттео Мекаччі, директор БДІПЛ.

Держави-учасниці ОБСЄ чітко і однозначно пообіцяли підтримувати право на справедливий судовий розгляд та абсолютну заборону катувань та інших видів жорстокого поводження та зобов'язалися прагнути до його ліквідації. На 27-й Раді міністрів ОБСЄ в Тирані в 2020 році держави-учасниці ОБСЄ пообіцяли відмовитись і утриматися від використання методів допиту, що становлять катування та жорстоке поводження, в тому числі отримати визнання.

Білоруська влада повинна розслідувати достовірні твердження про те, що Раман Пратасевич та Софія Сапега зазнали тортур або іншого забороненого поводження. Будь-яка спроба включити "зізнання" як доказ у судове провадження проти них, ще більше погіршить законність судового розгляду.

Самі зізнання, записані на відео, а також трансляції незабаром після їх арешту після перенаправлення білоруською владою цивільного літака в Мінськ серйозно зачіпають їх право на презумпцію невинуватості та ефективну правову допомогу, що є обов’язковою складовою права на справедливість. судовий розгляд.

Тисячі громадян Білорусі були затримані, засуджені, ув'язнені та зазнали інших форм переслідування під час реалізації своїх прав, оскільки влада припинила мирні акції протесту після президентських виборів у серпні 2020 року. Серед них численні журналісти та правозахисники, націлені на повідомлення про порушення прав людини.


Комментариев нет:

Отправить комментарий