вторник, 16 марта 2021 г.

ПРООН В УКРАЇНІ ТА КООРДИНАЦІЙНИЙ ЦЕНТР З НАДАННЯ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ: СПІВПРАЦЯ ЗАРАДИ ПОКРАЩЕННЯ ДОСТУПУ УКРАЇНЦІВ ДО ПРАВОСУДДЯ

 

Програма розвитку ООН в Україні та Координаційний центр з надання правової допомоги працюватимуть разом, щоб розширити доступ жінок та чоловіків в Україні до недискримінаційної, прозорої та високопрофесійної правової допомоги. Сторони підписали Меморандум про взаєморозуміння, який стане каталізатором позитивних зрушень у сфері верховенства права та доступу до правосуддя.

«Цей меморандум має на меті поглибити нашу співпрацю у важливих для нас сферах, у першу чергу для досягнення Цілей сталого розвитку ООН, базуючись на принципах рівності для всіх. Спільно ми будемо розбудовувати можливості Координаційного центру та його регіональних представництв, аби сприяти формуванню державних політик у сфері безоплатної правової допомоги, покращувати стандарти надання безоплатної правової допомоги та посилити захист прав найбільш вразливих людей», – зазначила постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева.

Сторони домовилися спільно працювати над забезпеченням сталого та інклюзивного доступу до правосуддя та розширення правових можливостей, підтримуючи інклюзивне зростання та  ефективну імплементацію Порядку денного 2030 та глобальних Цілей сталого розвитку на національному та місцевому рівнях.

«Система безоплатної правової допомоги вдячна ПРООН в Україні за надану підтримку, в тому числі консультативну, завдяки якій нам вдалося реалізувати чимало ініціатив. Дуже багато людей потребують доступу до правосуддя, і наша ціль – розвивати не лише кількість сервісів надання такої допомоги, але й їх  зручність та якість. Над цим ми будемо спільно працювати в рамках поглибленої співпраці, в тому числі з ПРООН в Україні», – підкреслив в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

ПРООН в Україні та Координаційний центр з надання правової допомоги разом сприятимуть розширенню доступу громадян до надання правової допомоги, покращенню доступу до правосуддя, особливо – вразливих категорій населення.

Серед напрямів співпраці:

  • удосконалення процесів розробки та впровадження державної політики у сфері надання безоплатної правової допомоги;
  • підвищення якості надання безоплатної правової допомоги;
  • розбудова спроможності системи БПД застосовувати альтернативні способи вирішення спорів для захисту прав вразливих груп населення, зокрема – медіації.

Для реалізації цих напрямів співпраці сторони спільно розроблятимуть та впроваджуватимуть заходи з розвитку спроможності для Координаційного центру та його територіальних відділень – регіональних та місцевих центрів з надання БВПД. Значна увага приділятиметься впровадженню нових підходів у сфері надання безоплатної правової допомоги. Це може включати розробку законопроєктів, підзаконних актів, положень, тематичних досліджень та інших документів.

Сторони координуватимуть заходи та співпрацюватимуть з питань підвищення поінформованості громадян щодо захисту прав людини, отримання правової допомоги та цифрових послуг. Також просуватимуть найкращі практики інклюзивного доступу до правосуддя, розширення правових можливостей та безоплатної правової допомоги, залучаючи широкий спектр зацікавлених сторін до пошуку оптимальних рішень.

Співробітництво також включатиме консультування та забезпечення внесків від національних та міжнародних експертів, дослідницьких команд та центрів розробки рішень для адаптації міжнародних практик до українського контексту.

ПРООН в Україні та Координаційний центр з надання правової допомоги також спільно організовуватимуть заходи (форуми, конференції, експертні круглі столи, сесії робочих груп, консультації та інші) з питань, пов’язаних з правовою допомогою і дотичних тем. Та розроблятимуть і впроваджуватимуть проєкти та ініціативи, у тому числі такі, що потребують  залучення інших національних та міжнародних партнерів з уряду, бізнесу та громадського сектору.  

Меморандум про взаєморозуміння підписаний на п’ять років і згодом може бути подовжений.

Комментариев нет:

Отправить комментарий