пятница, 6 ноября 2020 г.

Правозахисники закликали владу повернутися до правових методів подолання конституційної кризи – заява

 

Неформальна коаліція правозахисних організацій Платформа «Правозахисний порядок денний» закликала владу повернутися до правових методів подолання конституційної кризи, розкритикувавши рішення Конституційного Суду України щодо декларування та законопроєкт президента Володимира Зеленського, яким пропонується визнати це рішення нікчемним. Про це йдеться в спільній заяві, оприлюдненій 4 листопада Центром громадянських свобод.

«[Щодо рішення КСУ] можемо говорити про порушення принципу залишитися в правовому полі, не виходячи в своєму рішенні за межі цього поля. <…> Можна також сказати, що КСУ розглядав питання, виходячи навіть за межі своїх повноважень, визначаючи ті позиції, які не мав би кваліфікувати, – сказав виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко під час пресконференції. – Сама мотиваційна частина є "кульгавою". Тобто, вона не доводить той висновок, який був ухвалений, – це є найбільшою проблемою. Фактично, висновок підтягувався й рішення було задане, яке, так би мовити, треба було ухвалити».

Натомість колишня омбудсман, нині голова Українського інституту з прав людини Валерія Лутковська звернула увагу на те, що законопроєкт президента щодо КСУ порушує Конституцію України.

«Ми маємо на сьогоднішній день цікавий зразок абсолютно політичного проєкту закону з політичним зверненням президента до парламенту: "Давайте приймемо політичне рішення". Ми, таким чином, дійдемо до повного хаосу. <…> Я не впевнена, що треба виходити з конституційної кризи шляхом політичних рішень. Я впевнена, що в даному випадку немає хороших чи правильних кроків, ніхто не є хорошим чи поганим – ані президент, ані Конституційний Суд, – сказала вона. – Дуже хотілося, щоб зараз усі повернулися до конституційності питань, які ми розглядаємо».

Директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров зазначив, що ця криза почалася не 27 жовтня 2020 року, а вже давно. Загрозу для антикорупційною системи він вбачає в тому, що антикорупційні органи досі не введенні в Конституцію. «Щонайменше треба внести до Конституції всі українські нові органи влади, які були введені після Революції Гідності – антикорупційні органи, Інститут національної пам’яті та інші. І прописати повноваження органів влади щодо цих нових інституцій. Інакше це все буде продовжуватися й далі», – пояснив він.

Правозахисник закликали голову КСУ подати у відставку, натомість президента призупинити просування свого законопроєкту. Також вони запропонували Верховній Раді підготувати законопроєкти про зміни до Конституції України щодо антикорупційних органів.

Це звернення підписали: Центр громадянських свобод; Харківська правозахисна група; Українська Гельсінська спілка з прав людини; Український Інститут з прав людини; ХОФ Громадська Альтернатива; ГО «Українська правова консультативна група»; Фундація Відкритий Діалог; ГО Центр «Соціальна дія»; Харківський інститут соціальних досліджень; Асоціація УМДПЛ; ГО «Docudays UA»; ГО «Truth Hounds»; ВБО «Українська фундація правової допомоги»; ГО «Платформа прав людини»; ГО «Інсайт»; ГО «Об’єднання родичів політв’язнів Кремля»; Освітній дім прав людини – Чернігів; ГО «Освітній центр з прав людини у Львові»; ГО «Вектор прав людини»; Луганський обласний правозахисний центр « Альтернатива»; Тернопільська правозахисна група; Проєкт «Без кордонів»; ГО «Гельсінська ініціатива-ХХІ».

Комментариев нет:

Отправить комментарий