среда, 18 ноября 2020 г.

Робота іноземця без дозволу в Польщі- є проект змін до закону

 

Робота без дозволу для іноземця буде можлива. Це передбачено проєктом постанови міністра розвитку, праці та технологій про внесення поправок до постанови про випадки, коли доручення роботи іноземцеві на території Республіки Польща допускається без необхідності отримання дозволу на роботу. Кого буде простіше найняти?


Робота без дозволу для іноземців

Ухвалення на роботу іноземців без дозволу, в т.ч. у сфері охорони здоров'я або ІТ-індустрії передбачено в проєкті постанови, який був опублікований в понеділок на сайті Державного центру законодавства.

Йдеться про поправку до постанови міністра розвитку, праці та технологій про випадки, коли доручення роботи іноземцеві на території Республіки Польща дозволяється без необхідності отримання дозволу на роботу.

Віза з анотацією Poland Business Harbour (PBH)

Проєкт передбачає звільнення від необхідності отримання дозволу на роботу для іноземців з візою, виданою «з метою прибуття з гуманітарних причин, у зв'язку з інтересами держави або міжнародних зобов'язань». Це відноситься до іноземців з візою з позначкою «Poland Business Harbour» (PBH), яка є назвою державної програми, адресованої ІТ-фахівцям, стартапам і іншим компаніям, які хочуть перемістити свій бізнес в Польщі.

Програма — як ми читаємо — адресована організаціям з Білорусі. Однак було відзначено, що цей проєкт положення також може застосовуватися, якщо його поширити на інші країни.

IT фахівці

Обгрунтування проєкту говорить, що звільнення бенефіціарів програми PBH від необхідності отримувати дозвіл на роботу відповідає позиції експертів про те, що Польщі слід збільшити частку висококваліфікованих співробітників. Було зазначено, що в Польщі існує велика нестача фахівців, особливо у сфері IT.

Лікарі, стоматологи

Група, для якої проєкт постанови передбачає звільнення від необхідності отримувати дозвіл на роботу, — це лікарі та стоматологи, які «мають як необмежене, так і обмежене право займатися практикою». Було підкреслено, що ці заходи будуть мати надзвичайно важливе значення в найближчі місяці і необхідність зміцнення служби охорони здоров'я під час пандемії Covid-19.

Було зазначено, що пропонована постанова не обмежує звільнення від необхідності отримання дозволу на роботу тільки періодом пандемії, тому що, як ми читаємо, необхідність компенсувати нестачу кадрів в медичних професіях в Польщі носить структурний і довгостроковий характер.

Законопроєкт також передбачає звільнення від вимоги щодо отримання дозволу на роботу для іноземців, що працюють на приватній домашній службі дипломатичними представниками.

Було відзначено, що звільнення від необхідності отримання дозволу на роботу в вищезазначених професіях призведе, серед іншого, до того, що інформація, яка була зібрана досі у зв'язку з процедурою видачі дозволу на роботу, буде недоступна.

Ознайомитися з повним зміст проєкту nowelizację rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii w sprawie przypadków, w których powierzenie wykonywania pracy cudzoziemcowi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest dopuszczalne bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę.

Постанова набирає чинності через 14 днів після опублікування. На цей час вона знаходиться на стадії закінчення.

Дивіться також: USTAWA z dnia 28 października 2020 r. o zmianie ustawy o cudzoziemcach oraz niektórych innych ustaw

Комментариев нет:

Отправить комментарий