суббота, 31 октября 2020 г.

Сейм Польщі прийняв закон, що спрощує прийом на роботу лікарів з-за меж ЄС

 

Лікарі-фахівці, які отримали професійну кваліфікацію за межами Європейського Союзу, зможуть працевлаштуватися в Польщі в спрощеному порядку. Це передбачено актом, прийнятим Сеймом в четвер. Лікарі, що працюють з COVID-19, також чекають збільшення. Сенатори тепер розглянуть нові правила.

Тепер законопроєкт надійде в Сенат, який визначить його майбутнє. Заробітна плата медперсоналу, що направляється воєводою для боротьби з епідемією, також була збільшена до 200 відсотків від попередніх 150 відсотків середньої базової заробітної плати на даній посаді. Це дає додаткові 1,5 тисячі брутто злотих щомісяця.

У країні нікому лікувати. Однак експерти вказують, що прийнятий закон не вилікує польську охорону здоров'я.

- Я не знаю жодної країни в Європі, в якій було б надлишок лікарів. Сьогодні їх скрізь не вистачає. Чому вони повинні вибрати Польщу? - сказав Анджей мати, президент Вищої медичної ради.

Зміни, внесені до Закону про медичні професії, покликані полегшити лікарям з країн, що не входять в Європейський Союз, отримання права на практику в Польщі. Таким чином уряд хоче залучити в країну фахівців, в основному зі сходу.

Щоб працювати, вони повинні були пройти так званий Медичний контрольний огляд (LEW). Фактично це було б єдиним підтвердженням професійної кваліфікації лікаря. Крім того, лікарні можуть наймати лікарів з-за меж ЄС на термін до 5 років при особливих умовах.

по матеріалах сайту https://tvojarabota.pl/ua/

Комментариев нет:

Отправить комментарий