среда, 30 сентября 2020 г.

30 09.2020 Сейм Польщі прийняв поправки до закону про іноземців

 

Сейм Польщі прийняв поправки до закону про іноземців, пов'язані зі зміною європейського візового кодексу і вступом Польщі в програму безвізового в'їзду в США — в тому числі поправка до закону про іноземців, яка була прийнята в четвер увечері Сеймом. Тепер поправка надійде в Сенат.


Раніше депутати прийняли дві поправки, запропоновані у другому читанні клубом PiS, і відхилили поправку, запропоновану польською коаліцією PSL-Kukiz'15.

"Поправка, подана від імені Польської коаліції, стосувалася системних змін і зводилася до наміру передати видачу дозволів на роботу з воєводств старості. У зв'язку з її змістом виникли сумніви як з боку Законодавчого управління Сейму, так і з боку уряду в неузгодженості поправки. Як наслідок, поправка не отримала підтримки комітету", - сказав доповідач парламентського комітету Павло Греніак (PiS).

За його словами, дві поправки PiS стосуються «поліпшення процесу надання гуманітарної допомоги та допомоги з метою розвитку в разі раптових криз, таких як, наприклад, нещодавно в Бейруті або в Білорусі». «Обидві ці поправки були позитивно рекомендовані комітетом», - сказав Хренік.

У другій половині липня відбулося перше читання підготовленого Міністерством внутрішніх справ і адміністрації пропозиції уряду по даній поправці, після чого воно було передано для подальшого опрацювання в апараті та ГКВД.

Поправка стосується адаптації польської правової системи до змін, внесених постановою Європейського парламенту і Ради Європейського Союзу. Він регулює, серед іншого процедури видачі та анулювання віз, які знаходяться в рамках національного законодавства.

Крім того, були введені конкретні терміни видачі національної візи консулом і порядок подачі заяви на отримання національної візи.Також зміняться положення, що визначають зміст анкети на отримання національної візи. З метою стандартизації процедури видачі шенгенських віз та національних віз були залишені підстави для відмови у видачі національної візи, пов'язані з володінням іноземцем проїзним документом, що не відповідає критеріям, зазначеним у Законі про іноземців.

У зв'язку зі зміною зборів за видачу шенгенської візи на кордоні, зазначених у Візовому кодексі, також треба було внести поправки.

Поправка також спрямована на введення відповідних заходів для виконання зобов'язання, що випливає з приєднання Польщі до програми безвізових поїздок з США.

Також вводяться зміни самої візової анкети, з'являться нові рубрики. Вводяться нові зразки формулярів відмови у видачі візи, відмови в розгляді апеляції. Термін розгляду апеляції при відмові у видачі віз становитиме 2 тижні замість 7 днів.

Вноситься також зміни до закону про надання притулку для іноземців на території Польщі. Збільшиться вартість візи Шенген з 35 до 40 євро, і з 60 до 80 євро, яка видається комендантом відділу прикордонної Служби в гуманітарних цілях.

Згідно з новими правилами, всі польські імміграційні служби, незалежно від рівня доступу до секретної або конфіденційної інформації, будуть перевірятися на наявність судимості. Йдеться про забороні дії, які відповідали б умисним злочинам і навмисним фінансовим злочинам.

Постанови про відсутність судимості можуть бути застосовані не тільки до осіб, недавно прийнятих на роботу в Управління у справах іноземців, воєводські управління, Прикордонну службу КГ, місцеві відділення прикордонних органів і в канцелярію, яка обслуговує міністра внутрішніх справ, але також і до співробітників цих офісів, які вирішать змінити поточну посаду та працевлаштування імміграційним офіцером, наприклад, при зміні умов роботи.

Поправка також передбачає зміни у сфері медичного страхування подорожей, наявність якого в іноземця є однією з вимог для отримання національної візи та однією з вимог для в'їзду на територію Республіки Польща на підставі такої візи.

Комментариев нет:

Отправить комментарий