четверг, 30 июля 2020 г.

Заява Консорціуму щодо дискредитації громадянського суспільства

МИ МАЄМО ОБЄДНАТИСЯ!
Заява Консорціуму щодо дискредитації громадянського суспільства
Закликаємо увесь громадський сектор, всі неприбуткові організації та небайдужих громадян об’єднуватися для захисту від законодавчих атак!  
Громадський сектор перебуває під системним тиском і дискредитацієюЦіла серія законопроєктів, зареєстрованих у Верховній Раді, має на меті створити безпрецедентні перешкоди для роботи громадських і благодійних організацій. Серед цих ідей: 

  • заборонити колишнім державним службовцям працювати в громадських організаціях, а громадським активістам – йти на держслужбу чи до наглядових рад державних підприємств; 
  • запровадити перевірки працівників громадських організацій на «детекторі брехні»; 
  • зобов’язати організації подавати безліч додаткових звітів і запровадити такі бюрократичні перепони, щоб повністю паралізувати нашу роботу. 
До того ж, останній законопроєкттекст якого був оприлюднений минулого понеділкадає чиновникам усі інструменти для тиску, переслідувань, безпідставних штрафів аж до припинення роботи.  
Автори законопроєкту стверджують, що організації, які отримують понад 50% фінансування з-за кордону, нібито-то перебувають під «іноземним впливом». Водночас, бізнес, який залучає іноземні кредити та інвестиції та напряму співпрацює з урядами інших країн, постійно відчуває публічну підтримку та схвалення цієї роботи. Найбільший же отримувач коштів від інших країн-донорів (майже 88% від усієї міжнародної технічної допомоги) – це сама українська держава. 
Завдяки коштам і підтримці інших країн, ми здійснюємо гуманітарні місії, допомагаємо ветеранам і людям з інвалідністю, захищаємо права людини, дбаємо про екологію, навчаємо молодь і людей пенсійного віку, промотуємо українську культуру та рухаємо реформи вперед. Чи дійсно Україна виграє, якщо нам перешкоджатимуть це робити? 
Ми, консорціум організацій у складі ІСАР Єднання, Центру демократії і верховенства права та Українського незалежного центру політичних дослідженьвимагаємо зупинити дискредитацію громадянського суспільства! Ми закликаємо кожну громадську і благодійну організацію доєднатися до цієї заяви. Обєднаним голосом громадянського суспільства ми маємо захистити нашу гідність і наше право безперешкодно працювати на благо України! 
Приєднуйтесь до заяви тут 
Детальніший аналіз законопроєкту №3936 читайте тут 

Комментариев нет:

Отправить комментарий