понедельник, 14 марта 2016 г.

НЕЗАБУТНІЙ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК

У рамках проекту «Схід і Захід разом», організованого Донецьким прес-клубом за підтримки уряду США, протягом 26-27 лютого 2016 року делегація Донецької області, до якої входив і представник нашої організації, відвідала м. Івано-Франківськ.

На вокзалі нас зустріли Тетяна Михайлова, координатор проекту «Схід і Захід разом», та Микола Франко, громадський діяч, волонтер, який під гаслом «Тут недалеко»
розпочав наше знайомство з містом. Вранішній старовинний Станіславів (історична назва міста) представ перед нами в усій красі : незвичайні бруковані вулички, освітлені вишуканими ліхтарями, що зберегли дух історії та старовини, телевежа, підсвічена різнокольоровими барвами, мінімальна кількість машин – усе це створило приємне враження про місто.

Знайомство зі столицею Прикарпаття продовжилось і вдень, і кожен із гостей мав можливість оцінити неповторність архітектури Івано-Франківська, скульптур, барельєфів, старовинної ліпнини, що прикрашає будинки, музеїв та інших споруд міста. Вуличні експозиції вразили оригінальністю , незвичайністю та дали можливість відчути дух Європи, що давно вже оселився в Україні.

Візит запам’ятався низкою зустрічей із громадськими активістами, які переймаються проблемами ВПО в Івано – Франківську. Л.Я. Пантелюк, Л.Аронець, О. Архіпова розповідали нам по свій досвід роботи, заходи, які здійснюються для інтеграції ВПО у місцеву громаду:

ГО «Дім 48/24» проводить заходи, спрямовані на неформальну освіту дітей, психологічне розвантаження через аматорський театр, тренінги для переселенців, молодих мам;

Л.Я.Пантелюк, керівник ГО «Всеукраїнське об’єднання « Українці Донбасу і Криму», розповіла про організацію навчальних курсів з англійської мови, ІТ- технологій, hand made (виготовлення сувенірної продукції) для ВПО.

Дуже цікавою була зустріч із Н.Чаплинською, головою Правління Івано - Франківської обласної громадської організації «Центр допомоги «Людина», яка поділилася досвідом роботи з переселенцями різних вікових груп та національностей. Вражає, наскільки ця жінка обізнана проблемами ВПО та може надати необхідну пораду й практично допомогти кожній людині в кожному окремому випадку.

Спостерігаючи за тим, як волонтерські організації Івано – Франківська (а їх нараховується 6), турбуються про переселенців зі Сходу та допомагають їм, розумієш, що ті перепони, які ніби – то існують між мешканцями Сходу та Заходу, є штучними.


Є.Б.Фіалко, громадський діяч та журналіст м. Дружківки, урочисто передав оригінали листівок, що належали Опанасу Заливасі – скульптору, художнику з Івано – Франківська, який деякий час мешкав та працював у Дружківці, представнику Літературного музею Прикарпаття.

А якою цікавою була зустріч із працівниками Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Івана Франка! Бібліотекарі розповіли про просвітницьку діяльність, заходи, спрямовані на популяризацію книжок письменників із Донеччини, а також про пільги для ВПО, передбачені керівництвом бібліотеки: безкоштовні абонементи, безоплатне користування Інтернет- мережею. Також вони звернулися до громадських активістів Донеччини із проханням надсилати до закладу нові книжки, що виходять друком у Донецькому регіоні.

Справило незабутнє враження спілкування із письменницею Вікторією Льодою – Ропецькою, яка прочитала свої вірші зі збірки «Біль України», поділилася спогадами про події на Майдані. Наприкінці заходу гості зі Сходу поповнили колекцію Куточка Донеччина новими подарунками і висловили сподівання, що подібні зустрічі будуть проходити ще неодноразово.


Відвідування Івано –Франківська знову переконало мене в тому, що людський фактор відіграє неабияку роль у становленні взаємин не тільки між людьми, але й регіонами, країнами, континентами. Людину, знайомством із якою я пишаюсь і буду пишатися, звуть Микола Франко. Він зустрічав нас на вокзалі рано – вранці, супроводжував на всі зустрічі, проводив екскурсії містом, розповідаючи його історію, а ще встиг провести уроки у школі, де він працює вчителем історії. Вражає, наскільки цей парубок привітний, люб’язний, енергійний, ініціативний, обізнаний у різних сферах життя, цікавий як особистість. Сподіваюсь, що спілкування із нами також було корисним для Миколи.

З нетерпінням чекаємо на продовження проекту та плідну співпрацю з нашими івано –франківськими друзями.


Комментариев нет:

Отправить комментарий