среда, 29 апреля 2015 г.

ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ ІНФОРМУЄ

Щодо вирішення питань зайнятості внутрішньо переміщених осіб в Донецькій області.

Оперативність, індивідуальний підхід та адресне обслуговування – нагальні питання служби зайнятості, а також сприяння в отриманні постійної зайнятості внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які бажають закріпитися на новому місці мешкання.

Донецька обласна служба зайнятості надає повний комплекс соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам. У центрах зайнятості ВПО допоможуть:


• знайти роботу – тимчасову або постійну;
• взяти участь у громадських або інших роботах тимчасового характеру;
• пройти професійну підготовку, перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію;
• отримати статус безробітного та матеріальну допомогу на випадок безробіття.

В усіх центрах зайнятості єдина база вакансій по Україні.
Усі вакансії – у вільному доступі.
Облік та реєстрація в центрі зайнятості здійснюється незалежно від того, де мешкає або перебуває внутрішньо переміщена особа.
Усі послуги – безкоштовні.

За потреби можна скористатися послугами:
- безкоштовної інформаційно-довідкової телефонної системи державної служби зайнятості: 0-800-50-50-60 (зі стаціонарного телефону);
- безкоштовного мобільного сервісу «Пошук роботи»: 730 (з мобільного телефону).

Щовівторка проводиться телефонний зв`язок з населенням «Пряма лінія» керівників Донецького обласного центру зайнятості з 13.00 до 15.00 год. за телефоном (0626)48-57-84.

Веб-сайт Донецької обласної служби зайнятості http:/www.dcz.gov.ua/don/control/.
На сайті функціонує та постійно оновлюється змістовна рубрика «Важлива інформація для внутрішньо переміщених осіб».

Центрами зайнятості Донецької області проводяться інформаційно-консультаційні заходи щодо сприяння зайнятості ВПО, до участі у яких залучаються представники місцевих органів влади, управлінь праці та соціального захисту населення, пенсійного фонду, волонтерські та громадські організації, роботодавці тощо. Загалом, міськими та районними центрами зайнятості області з початку року проведено 176 заходів для ВПО, з них 69 – виїзні заходи до місць масового перебування ВПО, під час яких фахівцями служби зайнятості надавалися консультації з актуальних питань працевлаштування безробітних.

Запроваджено проведення інформаційно-консультаційних заходів для ВПО на загальнообласному рівні, а саме: першої середи кожного місяця одночасно в кожному місті та районі Донецької області центрами зайнятості проводяться дні відкритих дверей, ярмарки вакансій, виїзні консультаційні заходи, виїзні акції мобільних груп для комплексного вирішення питань працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, з використанням мобільного центру зайнятості, профорієнтаційні та інформаційні семінари, психологічні тренінги тощо.

Забезпечено функціонування мобільних груп, до складу яких увійшли представники міських рад, управління праці та соціального захисту населення, міських та районних центрів зайнятості, центрів соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, волонтерських організацій. ВПО інформують про соціальні послуги, умови реєстрації в центрі зайнятості, розкриваються переваги самостійного пошуку роботи, в тому числі з використанням Інтернет-ресурсів служби зайнятості, надається юридична допомога з питань трудового законодавства, психологічна підтримка.

Станом на 24.04.2015 до центрів зайнятості області звернулося 4942 внутрішньо переміщені особи, мали статус безробітного 4503 особи, отримували допомогу по безробіттю – 4234 ВПО. Були працевлаштовані 430 ВПО, виконували громадські та інші роботи тимчасового характеру 176 осіб, направлено на профнавчання 149 ВПО, відкрили власну справу за сприянням служби зайнятості – 41 ВПО. Було надано профорієнтаційних послуг 4736 особам.

Зміни у законодавстві про зайнятість, щодо посилення соціального захисту ВПО.

27 березня набув чинності Закон України №245-VIII від 5 березня «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб», яким встановлено ряд стимулів для роботодавців за умови працевлаштування ВПО та посилено соціальний захист таких осіб. Зокрема, Законом передбачено:
- компенсацію витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб на умовах строкових трудових договорів тривалістю не більше шести календарних місяців, за умови збереження гарантій зайнятості такої особи протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у два рази;
- компенсацію витрат роботодавця, який працевлаштовує зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб строком не менше ніж на 12 календарних місяців, на перепідготовку та підвищення кваліфікації таких осіб. Сума компенсації встановлюється в межах вартості навчання з перепідготовки та підвищення кваліфікації, але не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законодавством на дату здійснення роботодавцем такої оплати;
- компенсацію зареєстрованому безробітному з числа внутрішньо переміщених осіб фактичних транспортних витрат на переїзд до іншої адміністративно-територіальної одиниці місця працевлаштування, а також витрат для проходження за направленням територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, попереднього медичного та наркологічного огляду відповідно до законодавства, якщо це необхідно для працевлаштування.

Інформація підготовлена Донецьким обласним центром зайнятості.

Комментариев нет:

Отправка комментария